Novinky

Do překrásného prostředí interiérů Vlašského dvora jste srdečně zváni. 

31.3.2024, kolem oběda od kamaráda Ondry přišla fotka radiopřijímače, že mě zrovna poslouchá na Českém rozhlasu. Hráli písničku Thank you, kterou jsem z pocitu velké ztráty složil jako poděkování Olivii Newton-John krátce po tom co umřela. Je to pro mě zvláštní pocit, vidět své jméno na displeji rádia. Vždy tam čtu : Rihanna, Madonna, Sia, U2, Phill Collins atp… Neznám žádný jiný obor v lidské činnosti, u kterého by prosazení se bez protekcí trvalo tak dlouho.. Ale je to skvělý pocit. 

Tak jako se říká třeba o herci Gerárdu Depardieu, že mu patří kousek francouzské vlajky za to, kolik už pro svoji zemi udělal, bez ohledu na kontroverze jeho posledních let, tak JÁ to samé říkám, a vždy budu, o tomto renesančním člověku, panu Jiřím Lábusovi. To není jen „Pan herec“, to je průvodce a spolutvořitel dětství několika generací, angažovaný člověk na mnoha frontách pro nás dobrých a přínosných věcí. Neuvěřitelný úkaz, přírodní element, citlivý, laskavý a inteligentní. Pro mě stejný formát jako třeba Eduard Vojan, Jaroslav Kvapil, Jirásek nebo Mošna. Fotka z našeho dalšího setkání. Jsem moc rád, že mu mohu říkat, co pro mě i pro druhé znamená. Není to pro něj samozřejmost, i takovým lidem, u nichž jsme zvyklý, že jenom dávají, je příjemné, když je někdo pochválí, když aspoň tímto dáme něco dobrého i my jim. Fotka je z přednášky o Janu Švankmajerovi ze dne 30.3.2024 Pořad připravil a skvěle vedl Petr Adámek. 

❤️ „Neočekávaný dýchánek“ Petra Jančaříka pro Český rozhlas ze dne 12.3.2024 Přetáhli jsme o 40 minut, tak se jedna písnička nevešla. Moje první živé zpívání a hraní v rozhlasu. I přes nachlazení jsem dal svoji Thank you a Chtěj se vzdát od Oldřicha Nového. Z celého pořadu je znát, jaká tam byla skvělá parta. Ve slideshow napravo je audio záznam jen z mého vystoupení, v audiu 2. níže písnička Chtěj se vzdát a v audiu 3 pod slideshow je celý kompletní díl pořadu i s ostatními hosty. Publikováno se souhlasem Českého rozhlasu Plzeň.

Píseň „Chtěj se vzdát“ – audio. 

Přehrát video

Celý díl pořadu i s ostatními hosty – audio. 

13.3.2024. Včera večer v divadle ALFA jako host Petra Jančaříka v pořadu Českého rozhlasu s názvem „Neočekávaný dýchánek“, těsně před vstupem na pódium. Dalšími hosty byli.: fotbalový reprezentant Pavel Horvát, herečtí manželé Koptovi, tj Václav Kopta a Simona Vrbická-Koptová, a paní spisovatelka Marie Formáčková. Na košili mám medailonek z pozůstalosti mého miláčka Ference Futuristy, který na sobě naposledy měla jeho dcera Anička Ferencová v televizním pořadu Ondřeje Suchého „Kavárnička dříve narozených“ v roce 1988. Včera mě tam Ferenc chránil, přeci jenom živě pro rozhlas jsem své písničky zpíval poprvé. 

Třístránkový článek „Zázraky se dějí“ o mých 21 evropských koncertech s legendárním Ritchiem Blackmorem, zakladatelem kapel Deep Purple, Rainbow a Blackmore´s Night je už v tištěné podobě časopisu MUZIKUS vyprodaný. Článek si ale můžete přečíst na mém webu zde v tomto odkazu.: https://www.janvenasml.net/zazraky-se-deji/

nebo na webu redakce Muzikusu, zde.: https://www.casopismuzikus.cz/clanky/zazraky-se-deji-jak-jsem-hral-s-ritchiem-blackmorem

Při teplotě mínus 8 stupňů je zázrak, že jsem ty dvě hodiny plného nasazení přežil bez nachlazení. Děkuji termo oblečení Alpine Pro z bambusového vlákna, horským botám HEAD a termo čepici Muziker. 

Sestřih jednoho z mých prosincových ( 2023 ) koncertů – pouze koledy. 

Příjemné prožití Vánočních svátků a šťastný nový rok Vám přeji.

Rok 2023. Kromě koncertů proběhla i „maturita“ před další legendou, po Blackmorovi z Deep Purple tentokrát českou, a to panem Vladimírem Mertou, se kterým jsme 1.září společně odehráli literární večer a četli vlastní povídky za účasti Ondřeje Neffa a dalších známých jmen z literatury a publicistiky. 

Přehrát video

Oficiální banner 2023/2024 pro mého partnera – společnost JZ MICROPHONES.

https://intshop.jzmic.com/

Oficiální banner 2023/2024 pro mého partnera – GEWA Music. https://www.gewamusic.com/cz

24.února 2023 započata partnerská spolupráce se společností JZ MICROPHONES.

Fotky z předvánočního tour 2022 – slideshow. 

Přehrát video

Předvánoční turné je za mnou ! Byl to očistec v tom počasí, někde bylo i mínus 15 ! Děkuji všem za účast a v novém roce se na Vás těším. 

Fotky z nových koncertů – 2022 – 2

Přehrát video

Koncert ke Dni české státnosti 28.9.2022 v kostele sv.Petra a Pavla v Prachaticích. 

Fotky z nových koncertů – 2022 – 1 

Přehrát video

Rozhovor z Českého rozhlasu Plzeň – pořad Náš host – ze dne 24.11.2021

Od zaří 2021 spolupracuji s firmou Hagstrom Sweden, která vyráběla pro ABBU, Johna Lennona, The Eagles, Genesis, Nirvanu, Foo Fighters, Davida Bowieho, Elvise Presleyho, Franka Zappu… HAGSTROM GUITARS – HAGSTROM EUROPE – https://www.hagstromguitars.com/

Přehrát video

Sestřih z adventních koncertů – prosinec 2019 

Svatováclavský koncert v kostele – září 2019

Přehrát video

Spolupracuji se společností IMG STAGELINE – MONACOR SLOVAKIA – https://monacor.sk/

Rozhovor na Českém rozhlasu Plzeň ze dne 7.5.2018

Přehrát video

Moji milí, rád bych se s vámi podělil o radost v podobě mého článku „Zázraky se dějí“, který dnes – 1.3.2018 otiskli v MUZIKUSU. Najdete ho v kompletním znění v BLOGU mého webu nebo si ho můžete prohlédnout v elektronické podobě v redakci Muzikusu – http://www.muzikus.cz/ 

Spolupracuji s oděvní firmou Leonardo Carbone. Instagram.: https://www.instagram.com/p/Be0ibmRnR9A/?taken-by=leonardocarbone_gewandung/

Přehrát video

Rozhovor s Janem Venasem ml. pro Západočeskou televizi ze dne 25.10.2017

TV rozhovor s Janem Venasem ml. z kapely VENTUS o jeho hudební práci a již 21. předkapelování legendárnímu Ritchiemu Blackmorovi ( Deep Purple, Rainbow ) a jeho současným Blackmore´s Night. 

Přehrát video
Přehrát video

Dne 12.8.2017 proběhl můj 21. společný koncert za posledních deset let s legendárním Ritchiem Blackmorem, zakladatelem kapel Deep Purple, Rainbow a Blackmore´s Night, a to v Českém Krumlově. BMN měli zvláštní přání, abych před nimi vystoupil tentokrát sám. Blackmore´s Night jsou v současnosti na světovém turné k dvaceti letům výročí vzniku skupiny.

Pro „tvrdé“ mezinárodní jádro Depeche Mode fans jsem jel zazpívat na Slovensko do Popradského Plesa. Krásná akce !

Přehrát video

Dne 12.2.2013 po koncertě proběhlo naše první osobní setkání s legendární skupinou Clannad, hudební rodinou z Irska, známou především díky soundtrackům k seriálu Robin Hood, filmům Harry´s Games, Patriot, nebo Poslední Mohykán. Clannad je znám i pro svoji spolupráci se zpěvákem Bonem Voxem z kapely U2, ale především tím, že z této početné rodiny muzikantů pochází zpěvačka Enya.

Fotky z dalšího společného koncertu s legendárním Ritchiem Blackmorem, zakladatelem kapel Deep Purple, Rainbow a Blackmore´s Night, tentokrát ve Slavkově u Brna dne 29.7.2012